Appie Peppelman winnaar van de 7e wintercup-wedstrijd

terug naar overzicht

Zaterdag, 25 november 2017

Zaterdag 25 november stond de hele ploeg van 14 man klaar om 11.15.u. op de parkeerplaats bij de Mulrabrug te Hoog-Keppel  voor de loting van de stek nummers voor de 7e wedstrijd om de wintercup, en de niet te versmaden rookworst, die Bennie richting Steenderen mee naar huis neemt. De mazzelaar! Het was alweer de 7e wedstrijd. De weer goden hadden ons vandaag niet veel goeds voorspeld, regen hagel en zelfs natte sneeuw zou ons deel worden, maar daar zag het om 12.00.u. nog niet naar uit.  Maar dat hadden wij meer meegemaakt.!! De nummers waren mooi aaneen gesloten zonder open plekken en Tonnie lootte nummer 1 en Piet nummer 14 allebei dus een kop plek, wat beroerder kon. Na het beginsignaal koos een enkeling voor de vaste stok maar de meerderheid zag zijn heil in de feeder of picker.
Appie begon voortvarend met het snel vangen van voorns, en Piet zoals gebruikelijk met 3 deeltjes op de grondel die zich deze keer maar mondjesmaat melde aan zijn dobber, en na een aantal schakelde hij snel over op de swing-tip wat hem de voorntjes en baarsjes bracht. Er zat een mooie stroming in het water wat wij een tijd niet hadden meegemaakt, en voor het vangen van vis op de Oude IJssel is dat wel belangrijk. Appie ging na een tijdje aan de wandel om hier en daar wat informatie op te doen omtrent het verloop van de wedstrijd, en die berichten waren niet gunstig. Een paar hadden nog geen beet gezien en een enkele had éen of twee vis(jes) Wat wel bijzonder was dat een zekere ZWARTE PIET, dus een echte, vanaf een schimmel op de dijk achter ons het wedstrijd toneel bekeek, en 2 zwarte Pieten in een kano manhaftig probeerde naar Laag-Keppel te peddelen om daar de komst van de Sint aan te kondigen, die inmiddels al een kwartier voor de brug lag te wachten die maar niet open ging, maar wel door een hoop lawaai de vis verjoeg. Waarvoor de Sint alsnog bedankt wordt.Iedereen althans de meeste bleven op hun plek zitten en er druppelde zodoende weinig informatie meer door. Appie die zijn schepnet steel vergeten was verspeelde een mooie voorn door een zelf gefabriceerde steel de vis niet goed te scheppen, en Jaap was al bezig zijn spullen in te pakken toen hij ineens zijn dobber niet meer zag, razend snel haalde hij op en een beste baars was zijn deel. Tonnie en Gerrit zullen vandaag  met hun gedachte wel eens in Elburg geweest zijn waar hun vangsten toch beduidend beter waren en dan spreek je toch wel van honderden voorns.  Ook Gerrit Wensink deed weer mee en liet een mooie voorn , met wat ander klein spul in zijn net glijden. Ook Chris deed weer wat van hem verwacht kon worden nl. het vangen van een aantal voorn(tjes)  Intussen waren er donkere wolken verschenen toen Piet om 15.00.u. de wedstrijd afblies en hij met Bennie de resultaten ging inventariseren bij de mannen, en ja hoor wat wij vreesde gebeurde, regen en een beste hagelbui kregen wij als toetje. Maar dat deed er niets aan af dat Appie deze wedstrijd op zijn naam kon schrijven als nummer 1 met 610 gr. Chris werd 2e met 450 gr .samen met Gerrit Wensink, en Piet ging de boeken in als 3e met 410 gr.  En dan de aantallen: Piet op 1 met 20 stuks, Chris op 2 met 17 stuks en Appie sluit dit rijtje  op 3 met 12 stuks. Het was geen beste wedstrijd en de grote vissen waren ver te zoeken, maar wij krijgen dit jaar nog één kans op zaterdag 16 december en dan zitten wij bij het viaduct te Doesburg en NIET zoals eerder vermeld op de kribben bij Stockhorst. Voor de uitslag en tussenstand verwijzen wij U naar de wintercup